Tiyatro, antik çağlardan beri insanoğlunun gösteri sanatlarının lokomotifi olarak kabul edilmekte ve hali hazırda görsel sanatların en önemli dallarının başında yer almaktadır. Oyuncu olmak isteyenlerin elbette ilk tercihi olan tiyatro kursu; oyuncunun evrensel ilkelere göre yetişmesi için ihtiyaç duyduğu en uygun zemini sunmaktadır. Tabii tiyatro kursu İzmir’de en nitelikli biçimiyle Espas Sanat İzmir tiyatro kursu programı dahilinde verilmektedir. Bu noktada oyunculuk kursu ve sinema oyunculuğu kursu da, tiyatro oyunculuğu kursu içerisinde verilmektedir. Global olarak kabul gören bir husustur ki, tiyatro oyunculuğundan gelen sinema ve televizyon oyuncuları çok daha ileri tekniklere sahiptir ve ödüllü oyuncuların neredeyse tamamı tiyatro kökenlidir. Biz de bu şartlar dahilinde, sektörün deneyimli oyuncularının verdiği eğitimlerimizle, öğrencilerimizi en yüksek eğitilmişlik seviyesine en kısa zamanda ulaştırmayı planlıyor ve bunun için en uygun maliyetleri ortaya koyabiliyoruz.

Espas Sanat; sektörün önemli kuruluşları arasında yer almakta ve öğrencilerine en nitelikli eğitimleri vermektedir. Evrensel müfredatların işlendiği Espas sanat programları ülkemiz eğitim sistemi tarafından belirlenen asgari standartların oldukça üzerindedir ki, öğrencilerimize sunuş biçimimiz ile tiyatro kursu alanında önemli bir ekolü temsil ediyoruz. En iyi Tiyatro kursu veya en ucuz tiyatro kursu gibi internet aramaları yaptığınızda karşınıza çıkan bütün merkezlerin kesişim noktasında yer alan Espas Sanat, kaliteli eğitim ve uygun fiyatı sunarak, fark yaratır.

tiyatro-kursu-balçova

Espas Sanat Tiyatro Kursuna Kimler Katılabilir?

Tiyatro Eğitimi, her yaş grubu için uygun eğitim kollarından bir tanesidir. Fakat, çok erken yaşlar için tiyatro kursu alabilmek mümkün olmayabilir. Zira tiyatro oldukça teknik bir yaklaşımdır ve disiplini olan bu eğitimlerin çok küçük yaşlarda verilebilmesi mümkün olmayabilir. Yetişkinlerde ise tiyatro dersi alabilmek için herhangi bir üst yaş sınırı bulunmaz.

Tiyatro dersi, temsilleri de kapsayan bir eğitim programıdır. Hepimizin bildiği gibi oyunlarda bir çok farklı rol bulunur ve rollere uygun oyuncu seçimi yapılabilmesi gereklidir. Bu nedenle, tiyatro sahnesinde hemen herkes yer alabilir. Zira roller büyük küçük, kadın erkek, genç yaşlı, güzel veya çirkin karakterler olabileceği için; fiziksel özellikler yaş ve cinsiyet gibi faktörler oyuncu olabilmek için bir engel değildir. Kaldı ki, gösteri dünyasında birçok çirkin kralın varlığı da hepimizin malumudur. Bu nedenle, güzel veya yakışıklı olmak tiyatrocu olmak için bir kriter değildir. Bu ancak, uzun vadede popüler kültürün bir parçası olabilmek noktası etkili olabilir ki, rol yapmak ile bir ilişkisi de yoktur.

Sonuç olarak, dileyen herkes bizimle iletişime geçerek tiyatro dersi almaya özel bir engeli bulunup bulunmadığını öğrendikten sonra tiyatro kursu programına kayıt olabilir ve derslere katılabilir. Derslerimizin içeriğinde, temel oyunculuk eğitimleri, mimiklerin kullanılması, drama diksiyon ve şan eğitimleri yer alır. Oldukça kapsamlı bir eğitim programı olan İzmir Tiyatro Kursu programımız, temsillerle somutlaşan sonuçları da üretmektedir.

Neden Espas Sanat İle Tiyatro Eğitimi Almalısınız?

Öncelikle tiyatro dersi alan herkes, profesyonel olmak durumunda değildir. Bir sosyal uğraş olarak tiyatro tercih edilebilecek en eğlenceli zemini sunar. Bunun yanı sıra, edebiyat ve müzik gibi alanlarla olan ilişkisi sayesinde oyuncuların yüksek bir kültür seviyesinde yer almaları kaçınılmazdır. Özellikle küçük yaşlarda tiyatro ile tanışanların, uzun vadede genel kültür, edebiyat ve diğer sanatlarla olan ilişkisi oldukça kuvvetli olmaktadır ki, bu düzeyde bir kültürü farklı şekillerde edinebilmek oldukça zordur.

Tabii sinema oyunculuğu veya dizi oyunculuğu yapmak isteyenlerin arayışı içerisinde olduğu profesyonel oyunculuk kursu, Fenisk sanat merkezi tarafından sunulur. Bu ihtiyaçlarınız için dilediğiniz zaman İzmir Fenisk Sanat Tiyatro Kursu katılımı için başvuruda bulunabilir. Tiyatro dersi almaya hemen başlayabilirsiniz.

Bunun Dışında Sormak İstediğim Bir Şey Mi Var Diyorsun?

Tiyatro oyunculuğu zor mudur?

Tiyatro kursu ile tiyatro oyuncusu olmak gün geçtikçe kolaylaşacak bir eylemdir. Eğer oyunculuk konusunda hiç deneyiminiz yoksa bir süre zorlanabilirsiniz. Ancak Espas Sanat İzmir Tiyatro Kursu konusunda uzman eğitmenleri sayesinde bu süreci hızla atlatacak ve hayalinizdeki rolleri sahne üzerinde size deneyimleme şansı verecektir.

Tiyatro oyunculuğunu ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Temel kuralları, sahne duruşunu, rol ve doğaçlama tekniklerini birkaç aylık bir programla öğrenebilirsiniz fakat tiyatro ciddi bir iştir. Ben oyuncu oldum diyebilmek için yıllarca çalışmak sürekli kendini geliştirmek ve değişime açık olmak gerekir. Söylemek istediğiniz şey temel oyunculuk eğitimi aldım demek ise doğru yerdesiniz.

Tiyatro kursu fiyatları ne kadar?

Espas Sanat İzmir Tiyatro Kursu, İzmir tiyatro kursları arasında kaliteli eğitimi en uygun fiyata alacağınız doğru adrestir. Kurs ücretlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Tiyatro kursuna kayıt için neler gerekiyor?

Espas Sanat İzmir Tiyatro kursuna kayıt için tek gereken bizi aramanız, mesaj ya da mail atmanızdır. Bunun dışında kursumuza kayıt olmaya gelirken yanınızda bir kimliğiniz olması yeterlidir.

Tiyatro kursu ders programı nasıldır?

Tiyatro kursunda işlenen konular genel olarak aşağıdaki gibi sıralanmaktadı

  • Temel sahne duruşları ve oyunculuğa giriş,
  • Temel tiyatro eğitimi,
  • Doğaçlama eğitimi,
  • Ses ve diyafram kontrolü eğitimi,
  • Rol eğitimi,
  • Tirad çalışmaları,
  • Karşılıklı sahne çalışmaları,
  • Tiyatro metni okumaları ve dramaturjik çalışmalar,
  • Oyun çalışmaları
  • Kamera önü oyunculuğu çalışmaları

Peki Espas Sanat’a Nasıl Ulaşabilirim?

Gerek Narlıdere, Güzelbahçe, Urla ve diğer tatil beldelerinden gerekse de Göztepe, Hatay, Konak, Alsancak ya da Karşıyakadan toplu taşımayla ya da özel aracınızla kolaylıkla ulaşabileceğiniz Espas Sanat İzmir’in en merkezi konumlarından biri olan Balçova’da bulunmaktadır.

Bizlere hem mail adresimizden hem de 0 533 590 34 55 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. İster mesaj atın isterseniz arayın, en kısa sürede sizlere dönüş yapacağımızdan emin olabilirsiniz.