Müziği en iyi anlatan çalgılardan bir tanesi kuşkusuz klarnettir. Bir zeybek klarnet ile seslendirildiğinde İzmir kokar burnumuza ve bu enstrümanı duyduğumuzda hepimiz klarnet kursu almak isteriz. Pekiyi klarnet dersi nerede verilir? En iyi Klarnet Kursları hangileridir? Biliyor musunuz?

Aslında tam olarak aradığınız adreste yer alıyorsunuz. Espas Sanat İzmir’in en kaliteli eğitmen ekibi tarafından eğitimlerimiz sizlere sunulmaktadır. Tesisimiz İzmir’in her yerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz lokasyonda yer alır. Balçova’da bulunan Espas Sanat Merkezi, Klarnet kursu ve daha pek çok sanat dalının eğitimlerini verir ve tüm İzmir e hayata bambaşka bir pencereden bakabilme fırsatı sunar. Şimdi klarnet dersi almak istiyorsanız yalnız değilsiniz. Hemen bize ulaşın, size de en nitelikli hizmetlerimizi samimiyetle sunalım.

klarnet-kursu-balçova

Peki Klarnet Nedir?

Klarnet, 18.yüzyılda icat edilmiş bir çalgıdır. Bir senfonik enstrüman olmamakla birlikte klasik müziğin tanıdığı bir çalgıdır ki, senfoni orkestralarında yakın akrabaları kullanılmaktadır. Ağaç nefesliler grubunda yer alan çalgı aslında Türk Müziği ve batı müziği için farklı metotlara sahip olsa da, Batı klarnetle Türk müziği yapılamaz da denemez. Türk pop müziğinden kullanılan klarnet batı klarnetidir ki, aynı klarnet ile tüm batı eserleri icra edilebilmektedir. Başlangıç için uygun olan bu türe; si bemol klarnet diyoruz. Türk Müziğinde kullanılan klarnet ise Sol klarnettir ki, tüm teknik özellikleri aynı olmasına karşın biraz daha büyük olan enstrümanın kullanılması biraz daha zordur. Bu nedenle, başlangıç için klarnet kursu hemen her eğitim kurumunda si bemol ile verilir. Tercih edilmesi halinde elbette sol klarnet dersleri de öğrenciye özel olarak verilebilmektedir.

Espas Sanat’ta Klarnet Dersleri Nasıl Veriliyor?

Klarnet dersleri, kurumun uygun bulması durumunda gruplarda veya herhangi bir zamanda birebir ders olarak alınabilir. Grup derslerine katılabilmek için grup yeter sayısının sağlanması gerekir ken, özel dersler birebir yapıldığından, kurumun programında uygun zaman olması ve öğrencinin müsaitliği ile örtüşmesi durumunda hemen ders almaya başlanabilir.

Klarnet Kursu

Klarnet kursu, nota ile verilen bir eğitimdir ve batı müziği armoni sistemi ders içerisinde öğrencilerin tümüne öğretilir. Akademik sistematikle oluşturulan müfredatların kullanıldığı tüm diğer programlarda olduğu gibi, örnek repertuar eserleri noktasında öğrenci motivasyonunu artırmak adına popüler eseler veya öğrencilerin tercih edeceği eserler kullanılabilir. Bu tamamen eğitimin dinamikleri ile ilgili olup, eğitmenin şekillendirdiği bir süreçtir. Biz derslerimizde öğrencilerimizin motive olabilmeleri için mümkün olan tüm yöntemleri kullanıyoruz ve efektif bir eğitim süreci ortaya çıkarıyoruz.

Klarnet kursu elbette bir akademik müfredat süresine sahiptir. Ancak, hiçbir müzik eğitimi programında, dersin kati süresi önceden taahhüt edilemez veya bu süre sonunda öğrencinin mutlak suretle çalacağı iddia edilemez. Bu süreç öğrencinin yeteneklerine ve disiplinli çalışmasına bağlı olarak değişir. Derslere katılmadan önce dilerseniz bizi ziyaret ederek, sınama talebinde bulunabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ücretsiz klarnet kursu tanışma dersinde neler olacak?

+ Klarnet eğitmeniyle tanışma, ne tür bir eğitim almak istediğinizin öğrenilmesi ve enstrümana yatkınlığınızın analizi.
+ Klarnet ve parçaları hakkında kısa bir tanıtım yapılacak.
+ Vereceğimiz temel müzik eğitimi hakkında kısa bilgilendirme.
+ Doğru klarnet tutuşu gösterilecek.
+ Henüz klarnet almamışsanız istekleriniz ve bütçeniz doğrultusunda size uygun olan klarnet tercihi yapılacak.
+ Klarnetin erkenden eskimesini önlemek için yapılması gereken bakım ve temizlik hakkında bilgi verilecek.
+ Yine de aklına takılan sorular olursa, cevaplanacak.

Klarinet kursuna başlamadan önce mutlaka ücretsiz deneme dersine katılmalısın. Ücretsiz deneme dersinden önce ise bu yazıyı okumalısın. Böylece aklında hiç soru işareti kalmadan gönül rahatlığıyla Espas Sanat klarnet kursuna başlayabilirsin.

Klarnet Kursu Ders Programı Nasıldır?

Klarnet kursu diğer enstrüman kursları gibi birebir özel ders şeklinde verilmektedir. Bizim tavsiyemiz özel ders almanız yönünde olacaktır. Yine de isteyen öğrencilerimiz için haftanın belirli günleri sınıf dersleri de verebilmekteyiz. Ancak sınıf derslerinde öğrencilerin enstrümana hakim olma süreleri uzamaktadır. Birebir eğitimde eğitmen ders saatinin tamamını tek öğrenciye ayırdığı için işleri baştan sıkı tutup kısa sürede öğrenciyi klarnet çalar hale getirebilmektedir.

Kursa Başlarken Klarnet Almam Gerekiyor mu?

Klarnet üflemeli bir çalgı olduğundan tek bir klarneti birden fazla kişinin çalması sağlıklı olmayacaktır. Klarnet almasanız bile en azından bir ağızlık alarak sanat merkezimizdeki klarnetten ders esnasında ve ders sonrası egzersizlerde faydalanabilirsiniz. Kurs almaya başladıktan sonra bu enstrümanı uzun yıllar çalmaya karar verirseniz eğitmenimiz size bütçeniz ve beklentileriniz doğrultusunda en uygun enstrümanı almanızda yardımcı olacaktır. “İzmir’de klarnet fiyatları ne kadar” diye merak ediyorsanız fiyat bilgisi için bize danışabilirsiniz.

İzmir’de Klarnet Kursu İçin Genel Bilgiler

+ Klarnet çalmak isteyen herkes kursumuza başvurabilir. Klarnet için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur.
+ Haftanın 7 günü İzmir klarnet dersi alabilirsiniz. Derslerimiz öğrenci ve öğretmenin uygunluk durumuna göre belirlenmektedir. Ayrıca esnek ders programı da alabilirsiniz.
+ Klarnet kursu İzmir Balçova’dadır. Merkezi bir konumda olduğumuzdan dolayı kolayca ulaşabilirsiniz.
+ Klarnet çalmak zor mudur? diyorsanız sıkı ve disiplinli bir çalışma temposuyla hiç bir şeyin imkansız olmayacağını size hatırlatmak isteriz. Siz enstrümanınıza ne kadar ilgi gösterirseniz, o da size en güzel şekilde karşılık verecektir.
+ Ortalama 3 aylık temel eğitim sonucunda yavaş yavaş şarkı çalışmalarına başlayabilirsiniz.
+ Klarnet kursu kaydı için yanınızda kimlik belgenizi getirmeniz yeterli olacaktır.
+ Daha önce herhangi bir müzik eğitimi almadıysanız bunun bir önemi yok. Ders programımız için temel müzik eğitimi de olduğundan dolayı kurs boyunca müziğe ve enstrümana hiç yabancılık çekmeyeceksiniz.

Klarnet Kursunda Neler Öğreneceksin?

Klarnet kursu İzmir olarak her öğrencimize kendilerine özel eğitim programı hazırlamaktayız. Genel olarak klarnet kursu eğitim programımız aşağıdaki gibidir.

+ Klarnet nasıl tutulur?
+ Klarnet ve parçalarının tanıtımı.
+ Temel müzik eğitimi.
+ Armoni bilgisi.
+ Klarnet çalma teknikleri, istediğiniz şarkıların çalışması.
+ Diğer enstrümanlarla eşlikli çalışmalar. Orkestra çalışması
+ Enstrümanın kolay kolay eskimemesi için gereken bakım ve temizliğin anlatımı.

“Ücretsiz Deneme ve Tanışma Dersi Randevusu” için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Peki Espas Sanat’a Nasıl Ulaşabilirim?

Gerek Narlıdere, Güzelbahçe, Urla ve diğer tatil beldelerinden gerekse de Göztepe, Hatay, Konak, Alsancak ya da Karşıyakadan toplu taşımayla ya da özel aracınızla kolaylıkla ulaşabileceğiniz Espas Sanat İzmir’in en merkezi konumlarından biri olan Balçova’da bulunmaktadır.

Bizlere hem mail adresimizden hem de 0 533 590 34 55 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. İster mesaj atın isterseniz arayın, en kısa sürede sizlere dönüş yapacağımızdan emin olabilirsiniz.