İlk çağda insanlar bir ritüel olarak avladıkları hayvanların figürlerini, doğayı, korkularını, hayallerini ve amaçlarını resmederlerdi. O çağlardan beri de Resim Sanatı insalık ile birlikte gelişti ilerledi. Bugün renklerin içinde hayalleri, hayatları barındıran resim sanatı kendini ifade etme araçlarından biri olarak hala en çok ilgi gösterilen sanatların başında geliyor.

Espas Sanat olarak biz de Balçovadaki sanat merkezimizde bu tarihle yaşıt sanatı öğrenmek isteyenlere, bu işi profesyonel olarak yapmak ya da yalnızca hobisini geliştirmek isteyen öğrencilere aktarmak için profesyonel eğitmen kadromuzla bekliyoruz.

resim-kursu-balçova

Espas Sanat, Balçova’da size kafanızda resme dair olan bütün soruları cevaplamayı ve ilginiz doğrultusunda bireysel ya da sınıf olarak resim yeteneğinizi geliştirmeyi vaat ediyor.

Peki nedir bu sorular?

– Resim çizmek için doğuştan bir yeteneğim olmalı mıdır?

– Güzel resim çizmeyi öğrenmek için ne kadar zamana ihtiyacım var?

– Resim sanatına başlamak için bir yaş sınırı var mıdır?

– Resim kursu fiyatları nedir?

– Resim kursuna başlarken ne gibi ön hazırlıklar yapmam gerekiyor?

İşte Espas Sanat bu soruların hepsini sizin için cevaplıyor.

Espas Sanat Resim Atölyesi Neleri Kapsıyor?

Espas Sanat Resim Atölyesi, 3 seviyede Resim derslerini kapsıyor. Bu programa göre ilerlemek istediğiniz kadar ileri gidebileceğiniz, yaratıcılığınızı ve ilginizi istediğiniz alanda yönlendirebileceğiniz bir eğitim profesyonel ekibimizle sizi bekliyor.

Programımız işe;

Resim Kursu Seviye 1

Karakalem

Kuru Boya

Pastel Boya

Sulu Boya

Resim Kursu Seviye 2

Füzen

Guaj

Kolaj

Marker

Rapido

Yağlı Boya

Resim Kursu Seviye 3 ( Illustrasyon Eğitimi )

Temel Illustrasyon

Karakter Tasarımı

Dijital Ortamda Illustrasyon

şeklinde ilerliyor.

Resim çizme düşünceniz eğer içinizde var ise fakat ben asla resim çizme konusunda kendimi geliştiremem diyorsanız unutmayın… Küllerinizden yeniden doğmanın tek yolu buna inanmaktır.

Bu nedenle kendinizi motive etmeli ve her şeyin “İSTEMEK YETER” mottosuyla hayatınıza dahil olabileceğini unutmayın. Resim çizmek sanıldığı gibi bir yetenek işi değil, disiplinli bir şekilde çalışma işidir. Resim yapmak zaman ve pratik isteyen bir iştir. Aklınızdakileri kağıda aktarmak tabi ki başlarda kolay olmayacaktır fakat zamanla her çizgi yerine oturacaktır. Bir de şöyle düşünün, sizin hayal gücünüzü sizden başka kim bilebilir ki ? Sizden başka kim daha iyi ifade edebilir ki ? Gözlerinizi kapayın ve aklınızdaki soyut fikirlerin bir kağıda döküldüğünü hayal edin. İfade etmek istediğiniz her şey orada o kağıdın üzerinde olacak ve yalnızca sizin istediğiniz gibi yerleşecekler. İşte sırf bu haz duygusu bile resim yapmanın sizi nasıl yeniden var ettiğini görmeniz için yeterli olacaktır.

Resim Kursu

Peki Espas Sanat’a Nasıl Ulaşabilirim?

Gerek Narlıdere, Güzelbahçe, Urla ve diğer tatil beldelerinden gerekse de Göztepe, Hatay, Konak, Alsancak ya da Karşıyakadan toplu taşımayla ya da özel aracınızla kolaylıkla ulaşabileceğiniz Espas Sanat İzmir’in en merkezi konumlarından biri olan Balçova’da bulunmaktadır.

Bizlere hem mail adresimizden hem de 0 533 590 34 55 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. İster mesaj atın isterseniz arayın, en kısa sürede sizlere dönüş yapacağımızdan emin olabilirsiniz.